НАТАША ПЕТРОВСКА НА ТУРАТА СО ТОЧАЦИ ВЕТИ ПОВЕЌЕ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

Септември 29, 2017

Кандидатката за градоначалник од СДСМ, Наташа Петровска, вчера и практично ја покажа својата заложба за почиста Битола. Таа на велосипед им се приклучи на граѓаните учесници во вело турата низ Битола.

Целта беше  да се подигне свеста кај битолчани да користат повеќе велосипеди за почиста животна средина. 

-Да ги подобриме и сообраќајната култура, но и вело-инфраструктурата.Повеќе велосипедски патеки, повеќе места за паркирање велосипеди.Битола може да стане почист, поздрав, позелен, побезбеден град во текот на мојот мандат. На точак на работа, на точак за рекреација- порача Петровска. 
На Битола и требаат велосипедски патеки, но претходната власт пред две години исцрта патека на среде пешачка зона на шеталиште што предизвика многу критики во јавноста
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани