Webp.net gifmaker

Коњановски на средба со битолските конзули

Септември 17, 2021
Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ за Битола Тони Коњановски денеска оствари средба со дел од битолските конзули. 
 
-Битола, градот центар, крстопат каде се спојувале ориентот и западот, се создавала уникатната мода преку симбиозата на ала турка и ала франга традициите, град каде погледите зајдуваат, град со илјадници приказни – мора да воскресне!
На средбата со дел од почесните битолски конзули бевме едногласни: Нашата Битола европското присуство и перспектива ќе го обезбеди преку соработка, лобирање, размена на добри практики и искуства. Економијата, културата и образованието се подрачја кои треба да го постават темелот на новата европска и развиена Битола, објави  Коњановски.
Можно е да е слика од 2 луѓе и седнати луѓе
Можно е да е слика од 4 луѓе и седнати луѓе
Можно е да е слика од 1 лице и седи
Можно е да е слика од 2 луѓе, седнати луѓе, луѓе што стојат и внатре
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани