Гостин в кафеана со лажен сертификат за вакцинација затекнале инспекторите во Битола

Декември 05, 2021
 
Ноќеска (во периодот од 00.30 часот до 02.00 часот, на подрачјето на Полициска станица Битола, спроведена е заедничка акциска контрола на полициски службеници со инспектори од Државниот пазарен инспекторат и  УЈП во угостителски објекти во Битола каде се затекнати 4 лица без ковид сертификат и едно лице со лажен ковид сертификат за што се изречени соодветни санкции.
При контролата регистрирани се и  други неправилности од страна на УЈП и ДПИ за што се изречени соодветни мерки.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани