2win800x200

Не стигна на судење, ама на митингот на ВМРО-ДПМНЕ стигна навреме

Октомври 04, 2017

Директорката на средното медицинско училиште, Јасмина Никиќ Десановска,  минатата недела, не стигна на судскиот процес за случајот "Транспортер" во скопскиот Основен суд, но на митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Битола, стигна навреме.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани