2win800x200

Тешка сообраќајка на излезот од Битола кон Прилеп, со две жртви

Февруари 21, 2023

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево  на излезот од Битола кон Прилеп, во која учествувале две возила едното со битолски регистарски таблички, а другото со прилепски. Во сообраќајката има и две жртви, од кои за едната досега е потврдено дека е од  Битола. 

Неколку полициски возила, итната помош и пртивпожарно возила се упатија кон местото на несреќата. 

И од АМСМ информираат дека од 16:15 часот, патниот Битола-Прилеп А3, поточно на излез од Битола кон Прилеп после БП „Пелагонија“ е затворен за сообраќај во двата правци поради случена сообраќајна незгода.

 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани