2win800x200

СВР-Битола-Фатен крадецот од Прилеп кој на дрзок начин ограбуваше битолчани

Март 17, 2023

На 16.03.2023 полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Ќ.К.(51) од Прилеп. Тој се барал по централен распис од СВР Битола поради сомнение за извршени тешки кражби на дрзок начин на повеќе локации на подрачјето на Битола, извршени во подолг период. Ќ.К. е приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветна пријава.

Дрскиот крадец последните две години ограби неколку битолчани на начин што насила им ги одземаше вредните предмети и парите, и тоа во неколку случаи во Карпош, кај Гроздот и на улица „Ѓорѓи Наумов“...

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани