2win800x200

Утрово најстудено - минус 16 степени во Битола и Берово

Јануари 23, 2024
МИНИМАЛНИ ТЕМПЕРАТУРИ (во °С)
-16 Берово, Битола, -13 Тетово, Прилеп, -12 Демир Капија, -11 Скопје-Петровец, Дебар, -10 Кавадарци, -9 Штип, Струмица, Велес, -8 Скопје-Зајчев Рид, Крива Паланка, Куманово, Претор, Гевгелија, -7 Охрид, -6 Виница, Крушево, Маврови Анови, -4 Дојран, 0 Попова Шапка.
ВИСИНА НА СНЕЖНА ПОКРИВКА во 7 часот (во cm)
19 Маврови Анови, 15 Битола, Дебар, Попова Шапка, 12 Берово, Ѓуриште, 11 Крушево, 7 Тетово, Охрид, 6 Демир Капија, 2 Претор, Прилеп, Струмица, 1 Штип.
 
Наутро многу студено, по одделни котлини со услови за појава на магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер, поизразен долж Повардарието.
Во Скопје наутро студено, во делови од котлината со појава на магла. Преку денот сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Можно е да е слика од нацрт и текст
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани