2win800x200

277 казни за сообраќајни прекршоци изминатиот викенд на територија на СВР Битола

Март 04, 2024
Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот (01/02/03.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР Битола санкционирани се 277 возачи, меѓу кои 128 мерки за возење повеќе од дозволената брзина, 27 мерки за возење под дејство на алкохол, 29 санкциии за управување без возачка дозвола, 18 санкции за користење на мобилен телефон, 29 мерки за непрописно паркирање...
Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.
 
 
Објавено од А.Б
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани