2win800x200

Оглас за учество на пензионерските спортски игри 2024

Март 19, 2024

С О О П Ш Т Е Н И Е !

Се известуваат пензионерите од Општина Битола, Новаци и Могила – членови на Здружението на пензионери Битола, кои се заинтересирани да учествуваат на пензионерските спортски игри 2024 година, да се пријават во Стручната служба на ЗП Битола или на е-маил најдоцна до 31.03.2024 год. за следните дисциплини:

 • Пикадо
 • Табла
 • Домино
 • Фрлање на ѓуле
 • Трчање мажи на 80 м.и жени на 60м. до 60 год и над 60 години
 • Стрелаштво
 • Фудбал
 • Кошарка
 • Скок во место
 • Шах
 • Teгнење на јаже

За сите наведени дисциплини може да се јавуваат жени и мажи пензионери.

Селекција на најдобрите ке врши комисијата за спорт при ЗП Битола по одржани повеке тренинзи.

                                                 Здружение на пензионери Битола

                                                                                Ул.   Булевар,,1-ви мај 268

                                                                             e-mail Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

                                                                            

                  

 

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани