2win800x200

Обиколницата е пуштена за сообраќај-Топлификација продолжува со нов крак

Март 30, 2024

ЕСМ топлификација Битола инфорормира дека заврши со изведување на проектот топлификација во делот на обиколницата во должина од еден километар, каде што се вршеше изведба на главната разделна шахта.

Сега обиколницата е пуштена за сообраќај.

Од понеделник како што информираат од топлификација, согласно градежната дозвола и сообраќајните решенија, следната делница на која ќе се работи е од кај кафе барот „Триангл“ до ресторанот „Ловец“.

 

 

Обајвено од А.Б 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани