2win800x200

СВР-Битола најави пријава за директорката на Средношколскиот дом по вчерашниот напад врз вработена

Мај 01, 2024

 

На 30.04.2024 во СВР Битола 47-годишна битолчанка, вработена во средношколски дом во Битола, пријавила дека, додека била на работното место, била физички нападната од страна на директорката на установата. По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани