Webp.net gifmaker

Од утре со дневно и ноќно скијање почнува ски сезоната во Нижеполе (видео)

Февруари 06, 2020
 Од утре, петок, ски  центарот Нижеполе ќе ги пушти во употреба ски - лифтовите  од 10 до 14 часот за дневно скијање,додека официјалниот почеток на сезоната ќе биде  од 19 часот до 22.00 часот со ноќно скијање.
{YouTube}https://www.youtube.com/watch?v=s-a3QhpkGrM{/YouTube}
-Промотивно нудиме бесплатно користење на услугите на ски - лифтот во петок на 07.02. 2020 година за успешен почеток на новата сезона. За време на викендот очекувајте нови. изненадувања, велат од ски центарот Нижеполе.
 
Претходно од таму известија дека ски патеките се подготвени, исчистен е паркингот, а прооден е и патот до ски центарот..
 
Оваа зима снегот во февруари за првпат ги отвори ски центрите на Пелистер.
 
 
Е.М.
FB IMG 1581008063806
FB IMG 1581008059314
FB IMG 1581008048088
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани