Полни најлони крадени цвеќиња, битолчанки ги соголија цветните леи во Градскиот парк   

Август 25, 2020

Две повозрасни битолчанки ги "обрале" цвеќињата по жардиниерите и леите во Градскиот парк во Битола.

"Бербата" била на очиглед на минувачите, кои иако негодувале и реагирале, тие со цвеќињата ги наполниле најлоните и спокојно си заминале.

Цветните леи низ Битола постојано се на удар на несовесни граѓани, кои ги крадат и ги уништуваст аранжманите. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани