Webp.net gifmaker

Под старата трибина на стадионот пронајдени 591 граната

Октомври 28, 2020

 

При изведување на градежните работи за реконструкција на старата трибина на стадионот под "Тумбе кафе" во Битола, пронајдени се и дислоцирани 591   артилериски гранати  од Првата светска војна со калибар од 75 мм

Пиротехничарите од Дирекцијата за заштита и спасување  веќе трет ден по ред вршат дислоцирање на гранатите.
Тие  продолжуваат со работа на терен се до конечно  завршување на активностите, информирани од Дирекцијата за заштита и спасување
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани