Webp.net gifmaker

Трета пратка вакцини во Битола - пристигнаа уште 3.000 дози

Мај 11, 2021

 

Високи 93 проценти од предвидените за вакцинација денеска ја примиле вакцината „Синофарм“ во Битола,  

-Од закажани 1453 вакцинирани се 1364.  Денес е добиена трета пратка од 3.000 вакцини.  Вакцинирани се и пациентите на терен во старски дом „Св.Спас“, информира директорката на Здравствениот дом во Битола Весна Спиркоска. 

Првата на пратка на вакцини пристигна на 3 мај во количина од 5100 дози, втората на 8 мај уште 4200 дози. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани