Посетата на Битола Заев ја заокружи како гостин на свадба

Јули 24, 2021
Фото од денешната посета на Хераклеја Фото од денешната посета на Хераклеја

Како гостин на свадба ја заокружи својата денешна посета на Битола премиерот Зоран Заев. Како што дознава Апла, тој вечерва е гостин на свадбата на сопартиецот Драган Крајовски, кој е директор на Затворот во Битола, а стапи во брак со убавата битолчанка Ана Трифуновска. Свадбата се одржува во ресторантот Империјал Гарден, а присутни се истакнати членови на Социјалдемократскиот Сојуз и други роднини и пријатели на брачниот пар. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани