2win800x200

Наставник по физичко натепал ученик во битолско основно училиште

Мај 30, 2024

На 29.05.2024 во СВР Битола, Н.Л.(32) од Битола пријавила дека на час по физичко образование во основно училиште во кое учел, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од неговиот наставник. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани