Webp.net gifmaker

29 годишен жител на село Крстоар бил повреден во вчерашната сообраќајка на „Партизанска“

Мај 29, 2020

 

Вчерашната сообраќајна незгода поминала само со  телесни повреди на еден од учесниците во сообраќајката, потврди за Апла. мк Сања Стаматова портпарол на СВР-Битола.   

-Во 18,30 часот пријавена е случена сообраќајна незгода на улица,, Партизанска",во која учествувале две патнички возила  форд Мондео и двете со битолски ознаки управувани од Д.Ј(29)од с. Крстоар, битолско и П.А(62)од Битола. Во незгодата Д.Ј се здобил со телесни повреди. Од страна на УПС, извршен е увид на местото на настанот, вели Стаматова.

Ккао што објавивме во вчерашната сообраќајка учествуваат уште две возила , но останатите учесници во сообраќајката за среќа поминаа без повреди. 

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани