Webp.net gifmaker

Патничкиот воз од Скопје за Битола удрил во возило, возачот минал без повреди

Мај 29, 2020

28.05.2020 околу 17.50 часот на железничкиот премин во с.Лознани, општина Могила, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје - Битола удрил во патничко возило „киа клаус“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.А.(58) од Прилеп. Од ударот била причинета само материјална штета, а повредени лица нема, по што возачот на возилото веднаш го напуштил местото. Железничкиот сообраќај бил во прекин. Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани