2win800x200

Пожар во куќа на улицата „Христо Узунов“ во Битола

Август 03, 2020

 Дел од куќата на улицата Христо Узунов“ во Битола бил опожарен откако оган ги зафатил две простории информираат од СВР Битола. 

-На 31.07.2020 во 18.40 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.“Христо Узунов“ во Битола настанал пожар во куќа во која престојувал Д.Р. заедно со неговата сопруга Љ.Р.(59) и нивната ќерка Е.Р. при што биле опожарени две простории во куќата. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица од Битола. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани