2win800x200

Уличен разбојник на сила и одзел златен ланец на битолчанка

Август 06, 2020

Разбојник на среде улица и го одзел на сила златниот накит на пензионерка, информира СВР Битола.  

-На 05.08.2020 во СВР Битола Џ.К.А(68) пријавила дека на ул„.Јане Сандански“ во Битола била физички нападната од непознато лице, кое ѝ одзело златен ланец. Од страна на увидна екипа од СВР Битола извршен е увид на местото на настанот. СВР Битола работи на расчистување на настанот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани