Webp.net gifmaker

Драгор повторно загаден со хемикалии

Јануари 24, 2018

Водата во реката Драгор денеска фрлаше пена, најверојатно загадена со хемикалии . Битолчани по којзнае кој пат  шокирани од несовесното однесување на  поединци или индустриски капацитети, бараат надлежните да поведат истрага и да ги казнат сторителите.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани