2win800x200

Разбојник од вратот и го скинал златниот ланец на битолчанка

Септември 10, 2020

 Разбојник од вратот со сила и го скинал и одзел златниот ланец на млада битолчанка , таа случајот го пријавила во полиција.

На 09.09.2020 во 20.00 часот во СВР Битола, М.М.(37) од Битола пријавила дека околу 18.45 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ во Битола едно лице со употреба на сила и одзело ланец од вратот. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информираат од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани