Webp.net gifmaker

Сообраќајка на „Партизанска“ во Битола

Септември 14, 2020

 

Сообраќајка се случи утрово на улицата „Партизанска “ во Битола спроти  Клиничката болница, кога две возила се судрија пред филијалата на Стопанска банка. Едниот автомобил вртел кон   улицата „Мирка Гинова“.

Се судрија Форд макс и Митсубиси Лансер, а според очевидци до сообраќајката дошло поради непочитување на сообраќајните правила, и пред се првенство на минување. За среќа нема повредни со потешки последици, само е причинета материјална штета. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани