Webp.net gifmaker

(ВИДЕО)Турбо фолк забава без почитување на протоколи во локал во Битола

Октомври 04, 2020

За непочитување на здравствените протоколи и во угостителски објект во Битола,  поднесена е  кривична пријава, а прекршочна за пречекорување на работното време на еден локал. 


Државниот пазарен инспекторат ќе продолжи со засилени контроли во текот на денешниот ден и во следниот период.
извор видео А1он
 
 извор видео: А1он
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани