Webp.net gifmaker

Во Битола денеска се регистрирани 7 новозаразени од ковид-19, со што бројот на активни случаи се искачи на 25. 

Две спомен обележја открија денеска, американската Амбасадорка во Македонија, Кејт Мари Брнз,  заедно со градоначалничката на Битола Наташа Петровска.

Најмладите заслужуваат и подобро и повеќе. Во продолжени фотогалеријата покажува какви услови имало во  градинка Пролет во Битола, но и како сега изгледа овој објект откако комплетно се бојадисани просториите и лакиран паркетот после 15 години

Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ги води, како ќе ги води, кој заслужил да добие шанса и  што значи тоа во севкупното политичко одлучување. Локалната власт е многу значаен елемент и важно е кој ја претставува, какви се политиките и какви се димензионирањата за иднината многу е важно, изјави претседателот  на владеачката СДСМЗоран Заев, одговарајќи на новинарско прашање кој ќе биде кандидат за градоначалник на Битола

Страница 1 од 119

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани