2win800x200

Вандали палат контејнери на „Партизанска“ во Битола

Декември 19, 2020

 

Вандали потпалуваат контејнери за отпад поставени вдолж улицата „Партизанска“ во Битола. Еден е сосема изгорен, а другиот од силниот оган е  стопен во еден дел. Битолчани реагираат на уништувањето за контејнерите и на дополнителното зголемување на загадувањето на воздухот. Бараат полицијата да ги открие потпалувачите.   

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани