Webp.net gifmaker

Момче од Ношпал тешко повредено откако со автомобил удрило во столб

Декември 22, 2020

 

Вчера  околу 23.00 часот во с.Ношпал, општина Могила, од С.К(18) од с.Ношпал, управувајќо патничко возило „хјундаи акцент“ со битолски регистарски ознаки, изгубил контрола и удрил во столб. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка Болница Битола. Увид извршила увидна екипа на СВР Битола.  

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани