2win800x200

Запленети 2400 парчиња пиротехнички средства во Битола

Декември 23, 2020

Денеска  полициски службеници од СВР Битола извршија претрес во дом на Ѓ.Ф. (38) од Битола, при што се пронајдени 2404 парчиња пиротехнички средства, а Ѓ.Ф. е приведен.
Известен е јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани