2win800x200

Малолетник украл пиштол од битолскиот Музеј, полицијата го пронашла

Мај 13, 2021

Вчера од битолскиот Завод и музеј во СВР Битола пријавиле дека малолетник од музејската поставка украл револвер, а полицијата го пронашла и го вратила

 

-На 12.05.2021 во  12.30 часот во СВР Битола, М.С.(49) од Битола пријавила дека на 08.05.2021 во 18.00 часот, малолетник влегол во просториите на музејот во Битола и од музејска поставка во посебна просторија одзел револвер, непозната марка. По преземени мерки, револверот е пронајден, одземен од Б.Ј.(37) од Битола и вратен на пријавителот. По документирање на случајот ќе следува поднесок, информираат од полицијата

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани