Минофрлачка граната од Првата светска војна пронајдена во двор во Долно Српци

Мај 22, 2021
фото архива фото архива

 

На 22.05.2021 во 10.30 часот во СВР Битола, Ѓ.С. вработен во Дирекцијата за спасување и заштита пријавил дека во 10.15 часот од двор во куќа во с.Долно Српци подигнал минофрлачка граната калибар 75мм. од Првата светска војна.
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани