2win800x200

21- годишен битолчанец фатен во Ресен со 30 грама хероин

Јуни 07, 2021

На ден 06.06.2021 во 19.05 часот во Ресен на ул. Иво Лола Рибар, во заедничка акција од страна на ПС од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР и УПС од Полициско одделение за БПС од ОВР Ресен затекнато е лицето Џ. М (21) во Битола, а живее во Ресен. При преглед кај лицето е пронајдена 1 Една најлонска паковка со 29,68 грама Хероин . Истата со потврда за привремено одземени предмети е одземена, а лицето е лишено од слобода. До ОЈО Битола е доставена кривична пријава, и од страна на Основен суд Ресен на лицето му е одреден 30 дневен домашен притвор.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани