Webp.net gifmaker

Широк Сокак никогаш не бил попразен и потивок

Март 23, 2020

Широк Сокак, познатото Битолско корзо, денеска во попладневните часови  беше тивок  и празен како ретко кога. Битолчани  ги почитуваат препораките на здравствените власи што помалку да излегуваат надвор без потреба, а и студеното време си го направи своето. Најпрометната улица во градот е празна и нема и заради затворените локали и дуќани, работат само неколку маркети и продавници, но и тие се речиси празни без муштерии. 

51

52

53

78

55

56

А,Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани