Webp.net gifmaker

Пантелејмон од Горната гимназија изработи воодушевувачко видео од врвот Пелистер (Видео)

Февруари 04, 2020

Видео материјал од врвот Пелистер кој никого нема да остави рамнодушен изработи Пантелејмон Трпчевски, ученик од четврта година во Гимназијата „Јосип Броз Тито“ од Битола. Материјалот изобилува со снимки од прекрасни планински предели, на дел од нив се гледа врвот над море од облаци,  а успеал да го улови и магичното изгрејсонце. Трпчевски е голем вљубеник во планината, а неговата планинска авантура ја преточи и на видео материјал во кој можат да уживаат и оние кои оваа зима не можат да се искачат на врвот. Материјалот е измонтиран од снимки кои тој ги направил од 25 декември 2019 година до трети јануари годинава и е насловен „Hike Pelister“

Ж.З.  

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани