2win800x200

Раѓање на денот

Јули 09, 2020

Пелистер и Потпелистерието не само што се инспиративни за создавање прекрасни фотографии, туку се и видиковци со раскошна панорама каде и да застанете.

Овие  фотографии со изгрејсонце  над Битола, направени се утрово од Пантелејмон Трпчевски од потпелистерското село Брусник. 
timelapse видео: Пантелејмон Трпчевски
 
IMG d53a2fc1b8799d58b87f72b3d030c3b5 V
 
IMG 799ddbe59ea7ffffbc7dd05a72ebfb83 V
 
IMG 632011c0588db6118748941e6037fbe1 V
 
IMG 48ae430e52f4bd8ecd9da6acec5b7b25 V
 
IMG a55aff4683d2194dabb7bedcef6b7544 V
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани