Webp.net gifmaker

Доручек во среда со „Битолско екстра“-кравјо кисело млеко - изненадување за потрошувачите

Август 08, 2018

Битолската млекарница „БИМИЛК“ на креативен начин се одлучи да го тестира новиот вкус на „Битолско екстра“-кравјо кисело млако, па на дел од своите потрошувачи денеска лично им доставуваше пакетчиња  во кои имаше ставено по едно пакување од новиот производ „Битолско екстра“ кравјо кисело млеко и баничка. Акцијата е насловена БИМИЛК- појадок во среда, а во рекламниот материјал со порака стои- „Уживајте во освежителниот вкус на новото Битолско екстра кравјо млеко во совршена комбинација со традиционална домашна пита“.

received 1815314425230070

Гестот на „Бимилк“ пријатно ја изненади и редакција на апла.мк која потврдува дека кравјото кисело млеко навистина е со екстра вкус.

received 1117102165134044

. Од „БИМИЛК “ велат -П.С. Не купувајте појадок ниту следната среда                       

 

 

received 526205697835674

 На барање на потрошувачите, Битолска млекара го збогати своето портфолио на производи   

Најголемиот производител на млеко и млечни производи во Македонија – Бимилк го збогатува своето портфолио на кисело-млечни производи со уште еден освежителен вкус за сите љубители на изразито киселкав вкус на киселото млеко.

Новиот производ – Битолско екстра кравјо кисело млеко, доаѓа како резултат на повеќемесечни опсежни истражувања на пазарот и мислењето на потрошувачите, што уште еднаш ги потврдува способноста, подготвеноста и капацитетот на Бимилк да ги слушне и да ги пресретне потребите на потрошувачите.

Имено, резултатите покажаа дека потрошувачите на Бимилк, особено оние од Источна Македонија, го преферираат покиселкавиот и поосвежителен вкус на киселото млеко, па оттука потекна и идејата за лансирање на овој нов производ, велат од Бимилк.

„Воведувањето Битолско екстра кисело млеко е дел од нашата стратегија за проширување на производното портфолио на производи што ги задоволуваат специфичните потреби и очекувања на сите наши потрошувачи. Нашиот оддел за истражување и развој во изминатиот период навистина посветено и неуморно работеше во креирањето на совршениот производ, кој е комбинација на извонредно фина и кремаста структура и киселкав вкус, и за кој се надеваме дека ќе ги задоволи и најспецифичните вкусови“, изјави Полексена Јанкуловска, маркетинг-менаџер во Бимилк.

Произведено од најквалитетното домашно млеко по најсовремените стандарди за производство, новиот член на портфолиото „Битолско“ ги содржи сите нутритивни вредности како и првото и омилено, препознатливо Битолско кисело млеко, но она што го разликува е неговиот специфичен киселкав вкус што на храната ѝ дава дополнително освежување при секој следен залак.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани