Webp.net gifmaker

Корлевски-Победата ни е на дофат уште во првиот круг на локалните избори

Октомври 13, 2017

Ги исполнивме сите зацртани цели на предизборната кампања за локалните избори на 15 октомври, онака како што изборниот штаб ја водеше и како ги исполни нашите програмски цели, најпозитивно, изјави портпаролот на општинската организација на СДСМ во Битола , Борче Корлевски.

 

-Победата ни е на дофат уште во првиот круг на локалните избори, Водевме позитивна кампања со  доста посети на граѓаните, разменивме многу идеи, имавме средби со многу целни групи коишто  на големото задоволство ги прифатија нашите кандидат за градоначалник и кандидатите за советници. Ни ги кажаа нивните маки и проблеми за целиот изминат период од 12 години , кои што не само што ќе бидат запишани , туку  ќе бидат проследени со добивањето на локалната власт, рече Корлевски.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани