Webp.net gifmaker

Чулаковски-Нашите поддржувачи, за градоначалник да гласаат по свое убедување

Октомври 12, 2017

Иван Чулаковски, кандидат за советник од независната листа на советници предводена од Габриела Илиевска, на своите поддржувачи им порача, за кандидат за градоначалник на Битола да гласаат по свое убедување.

На новинарско прашање, кој од четворицата кандидати за градоначалник на Битола ќе го поддржат како независна листа на советници, Чулаковски одговори,

 

-Битолчани се доволно свесни и разумни сами да одлучат за кој од кандидатите за градоначалник ќе го дадат гласот на престојните локални избори. Дури  и со  кандидатите за советници на нашата листа се договоривме да гласаат по свое убедување.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани