Webp.net gifmaker

Се гради и вториот ред од северната трибина на битолскиот стадион

Август 17, 2019

Изградбата на Градскиот стадион во Битола продолжува, така што деновиве се гради вториот ред од северната трибина. Според локалните власти се очекува  до октомври трибината да биде во фаза на карабина, а потоа и занаетчиските работи. Вкупната инвестиција е 5,5 милиони евра, а сите пари ги обезбедува Општина Битола. Ланската година беа платени 1,1 милиони евра, а во текот на оваа и наредната ќе се плати остатокот од парите.

стади

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани