Webp.net gifmaker

Опомени и казни за битолчани кои тргнаа на прошетка за време на полицискиот час

Април 11, 2020
 
 
Дванаесет прекршувања на полицискиот час кој трае цел викенд досега се регистрирани на територијата на општина Битола, соопштија од Битолската полиција.  На улица без дозвола за движење биле затекнати осумина возрасни битолчани и четири деца. Четворица се приведени, а други четворица се опоменети. 
 
Инаку, од вчера до утрово беа поднесени осум кривични пријави против 10 битолчанини за сторено кривично дело непостапување според здравствените прописи во услови на епидемијапо член 206 од Кривичниот законик. 
 
Од СВР Битола соопштија дека од вчера до денес нема нови случаи со решенија за изолација.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани