Webp.net gifmaker

Васко Ковачевски е избран за шеф на 5 изборна единица за претстојните парламентарни избори, дознава Апла.мк

Април 13, 2020

Васко Ковачевски е избран за шеф на Регионалниот изборен штаб за претстојните парламентарни избори за изборната единица пет. Оваа одлука на 9 април ја донесе Централниот изборен штаб на владеачката СДСМ, дознава Апла.мк. 

Оваа партиска функција на Ковачевски му е доверена пред се заради активностите во претходните два изборни циклуси. Тој во 2014 година беше носител на листата за  пратеници на СДСМ и коалицијата во петата изборна единица. 

Ковачевски е актуелен генерален директор на АД ЕСМ. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани