Webp.net gifmaker

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на изјавата на Костурска

Мај 08, 2021

Веројатно на заменичката на градоначалничката и падна тешко да се бори со отпорот од родителите и наставниците кои ја согледаа вистината,стои во реакцијата на ВМРO-ДПМНЕ од Битола на вчерашаната изјава на Емилија Костурска, член на Комисијата за образование на ОО на СДСМ од Битола.

„Се прашуваме каде е гревот на секој еден родител ако тој е поддржувач или симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ? Сигурни сме дека и револтот како родители и кај членови на на СДС е огромен, но силата со која им се закануваат од позиција за власт очигледно ги направи да молчат или јавно да не зборуваат плашејќи се за својата иднина…“

-Притоа би сакале да Ви укажеме зошто поголем дел од родителите се против дигитализација по секоја цена на Мила Царовска а тоа е дека ученикот ќе поминува премногу време на компјутер и таблет! На клупите во училниците нема приклучок за секое дете. Доколку во тек на часот се испразни батеријата на таблетот, ученикот ќе треба да го уклучи во струја, инаку наставникот би требало да му даде нов таблет со полна батерија, кој веројатно ќе го нема. Дали некој од вас се запрашал како ќе се чувствуваат децата од социјално ранливи категории? Велите ќе има фотокопии… дали сме сите еднакви? Не сме! Ова се само мал дел од недостатоците кои ќе се појават со овој ваш штетен концепт кој сакате да го протуркате-, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани