Webp.net gifmaker

Повремени локални врнежи за утрешниот празничен ден најавуваат од УХМР

Април 30, 2019

Метеоаларм за денес објави Управата за хидрометеоролошки работи. Од таму информираат дека дува умерен, повремено засилен ветер од западен правец, особено во западните делови каде ќе достигнува брзина околу 70 км/час. 

Во наредните два дена во попладневните часови ќе има услови за краткотраен локален дожд и грмежи, а преодно стабилизирање се очекува во петок кога температурите ќе бидат во пораст. Нови пообилни врнежи од дожд се очекуваат од сабота кон крајот на денот.

Во текот на утрешниот празничен ден, температурата во Битола ќе се движи од 6 до 18 степени, со повремени локални врнежи 

извор УХМР 

 

vreme 30.04

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани