Webp.net gifmaker

Младите социјалдемократи со хуманитарна акција за Велигден

Април 26, 2019

Локалниот клуб на СДММ од Битола по повод големиот христијански празник Велигден денеска реализираше хуманитарна акција преку која се обезбедени поголеми количини прехрамбени артикли за социјално ранливи семејства.

sdmm1

Чесните сестри од Битола, кои преку хуманитарното здружение „Св. Винко Павелски“ обезбедуваат топол оброк и храна за повеќе од 90 семејства кои не можат да ги обезбедат дневните потреби, побараа поддршка преку советникот Борче Корлевски, а младите социјалдемократи    го прифатија предлогот и се вклучија да помогнат за Велигенските празници.

sdmm6

Покрај прехрамбени продукти обезбедени с е и хемиски средства за социјално загрозените семества, а хуманитарната акција продолжува и утре.

sdmm5

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани