Webp.net gifmaker

Медицинска сестра од Битола позитивна на ковид, се заразила надвор од работното место

Јули 15, 2020

 

Медицинска сестра од одделот за Педијатрија во Клиничката болница Битола е ковид позитивна. Таа според официјални информации од Битолската болница се заразила надвор од работното место, а поради контакт со свои колеги четворица од нив се во изолација. 
 
- Нашата вработена се заразила од веќе познат случај, надвор од работното место. Во изолација се четворица од вработените на Педијатрија, изјави  за Независен.мк д-р  Билјана Гагачовска, директор на Клиничката болница Битола. 
 
 
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани