Webp.net gifmaker

Двајца 18 годишници се новозаболените од денеска

Јули 27, 2020

Двајцата новозаболени од Битола регистрирани во денешната статистика на Министерството за здравство се на возраст од 18 години, информираат од Центарот за јавно здравје . Овие два нови слуачи се  меѓусебно поврзани, а и поврзани со претходно регистрирани позитивни случаи.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани