2win800x200

Два нови дефекти на водоводната мрежа, екипите на "Водовод" веќе се на терен

Октомври 04, 2020

Два нови големи дефекти се појавија утрово на водоводната мрежа, едниот на патот кон РЕК Битола, помеѓу селата Трн и Карамани. Другиот кон Кромберг&Шуберт.

Екипите на ЈКП Водовод се веќе на терен и работат на брза санација на водоводната мрежа и нормализирање на водоснабдувањето.
Вчера екипите работеа на поправка на дефект што се појави на главната улица, а веднаш потоа се санираше дефект на улицата Солунска. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани