Webp.net gifmaker

Водовод интензивно работи на санација на дефектите на улица „Димитар Илиевски Мурато“

Октомври 10, 2020

Од ЈП „Водовод“ информираат дека интензивно работат на дефектите кои се појавија во водоводната мрежа на улицата „Димитар Илиевски Мурато“ во Битола. Поради оваа состојба изменет е сообраќајниот режим на оваа улица за време на продолжениот празничен викенд, па  улицата во сабота, недела и понеделник  е   затворена за сообраќај од 9 до 15 часот. 

Покрај санацијата на дефектите,  се менуваат приклучоците во водоводната мрежа по целата траса, активност која што беше планирана со реконструкцијата на оваа сообраќајница која треба да започне наскоро

 1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани