2win800x200

За продолжениот викенд променет сообраќаен режим на улицата "Димитар Илиевски-Мурато"

Октомври 09, 2020

Поради дефект на водоводната мрежа на улицата "Димитар Илиевски Мурато" во центарот на Битола, овој продолжен викенд, (сабота, недела и понеделник) ќе има промена на сообраќајниот режим.

{YouTube}https://youtu.be/YYnt1-XXI7A{/YouTube}

Улицата ќе биде затворена за сообраќај од 09 до 15 часот, а екипите на "Водовод" санацијата на овој дефект ќе ја искориста за целосна промена на приклучоците на  трасата, што секако е предвидено со комплетната реконструкција на оваа исклучително фреквентна сообраќајница во центарот на градот, која треба да започне наскоро

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани