ГРЧКИОТ АМБАСАДОР ЈАНАКАКИС ВО РАБОТНА ПОСЕТА НА ОПШТИНА БИТОЛА

Ноември 26, 2020

 

 
Градоначалничката на Општина Битола Наташа Петровска, оствари работна средба со грчкиот амбасадор во земјава Димитрис Јанакакис и со генералниот конзул на Грција во Битола, Ахилес Ракинас. 
 
На средбата соговорниците разменија тековни искуства за моменталната состојба со КОВИД-19, но и за тоа како да се искористи овој кризен период за подобро менаџирање на актуелните погранични проекти на локалните самоуправи во регионот, преку Европската Унија.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани